Kategorie blog
Chmura tagów
Pokój dziecka: urządzamy jak dla siebie! 0
Pokój dziecka: urządzamy jak dla siebie!

Jak urządzić pokój dziecka, aby chciało w nim przebywać nie tylko ono, ale i my? Czy trzeba trzymać się schematów aranżowania innej przestrzeni dla dziewczynek, a innej dla chłopców? Podsuwamy kilka pomysłów na niebanalne wnętrza dla naszych milusińskich.

Wzory i tapety

Dzieciństwo to często czas nieskrępowanej kreatywności. Warto inspirować do niej dziecko niebanalnymi połączeniami wzorów tkanin czy tapetami, które ożywią jednolite ściany. Nie musimy wybierać tylko spośród tych deseni, które z założenia zostały przeznaczone dla dzieci: zwierzątek, rysuneczków, uśmiechniętych buziek. Otwórzmy się na inną estetykę, zaproponujmy dziecku wybór wzoru oryginalnego i niespotykanego. Podsuńmy rozwiązania, o których samo by nie pomyślało. Kiedy już się do nich przekona, może poczuć się jak dorosłe. A dzieci to uczucie uwielbiają!

Tapeta w delikatny przyrodniczy wzorek? Czemu nie, jeśli tylko podoba się twojemu dziecku!

Wzór tapety może być także zupełnie niekonwencjonalny. Nawet kilkuletnie dziecko może się zachwycić oryginalną myślą twórczą!

Dopasowanie różnorodnych, rozmaitych wzorów  w pokoju dziecka to wyzwanie, ale też wspaniała zabawa. Możecie przeżyć ją wspólnie!

 

Uwaga! Doskonałym rozwiązaniem we wnętrzach, w których stawiamy na różnorodne wzory, są praktyczne stopery do drzwi o powtarzającym się, kolorowym wzorze, jak ten stoper do drzwi Elephant, dostępny w naszym sklepie:

Stoper do drzwi Elephant

 

Róż nie musi być nudny

Mamy często tendencję, zwłaszcza gdy los obdarzył nas córkami, do „przesładzania” dziecięcych pokoi. Mówi się, że pokój dziewczęcy powinien być uroczy, pastelowy, nierzadko po prostu różowy od podłogi aż po sufit. Zdarza się, że dziewczynki same pragną tego i dopraszają się o różowe narzuty, różowe zasłony. Nie próbujmy przekonywać ich, że tyle różu to za dużo. Że róż jest w złym stylu. Albo, co gorsza, że róż świadczy o braku gustu. Uszanujmy ich gust, bo jest ich własnym wyborem: jeśli dziś okażemy wobec niego szacunek, jutro (lub za dziesięć lat, a miną one jak moment) nasza córka sama stwierdzi, że róż to może niekoniecznie.

A póki co, przekonajmy siebie i ją, że to, co różowe, nie musi być nudne. Że róż to też dobry smak, szyk i pomysłowe rozwiązania. Świadczą o tym pokoje córek celebrytek, które doskonale – z drobną tylko pomocą projektantek – wiedzą, jak stylowo zakomponować ten kolor.

 

Córka Gwyneth Paltrow, Apple, mieszka w różowym pokoju, którego jednak chyba nikt z nas nie nazwałby banalnym ani nudnym!

Pokój córki Jessiki Alby, Honor, choć różowy, na pewno nie jest cukierkowy!

Pamiętajmy o kocykach! Dzieciaki uwielbiają okrywać się nimi podczas czytania bajek, nie mówiąc już o tym, jak wspaniale jest pod takim kocykiem bawić się w domek:

Koc dziecięcy różowy, firmy Darymex

Zabawa

Wielu rodziców jest przekonanych, że pokoje urządzone tak, aby można było aktywnie spędzać czas – nawiązujące do statków pirackich, z hamakami, „domkami na drzewie” zamiast łóżek – interesują tylko chłopców. A przecież dziewczynki też lubią się dobrze bawić. Pamiętajmy o tym, urządzając dla nich pokój może się okazać, że zamontowanie przyrządów do ćwiczeń w komnacie naszej małej królewny to strzał w dziesiątkę. Kto wie, co z niej dzięki temu wyrośnie? Może prawdziwa sportsmenka?

Wspaniały pokój-statek może być przestrzenią zarówno pirata, jak i piratki.

Wyobrażacie to sobie, bujać się w takim hamaku we własnym pokoju?

Czy to domki na drzewie? Nie, to łóżka dzieci w ich pokoju, w których mogą się bawić!

Jeśli zabawa, to nie może zabraknąć wiewiórki - najlepszej przyjaciółki podczas skoków w dal i wzwyż, która po skończonych gonitwach chętnie zaopiekuje się nami, stając w drzwiach łazienki lub pokoju, aby nie zamknęły się, jeśli tego nie chcemy, bo np. boimy się ciemności lub lękamy się zasypiać sami - bo mamy tylko sześć lat!

Stoper do drzwi Squirrel

Światło

I na koniec to, co najważniejsze: przytulny pokój jest miły, ale tylko pod warunkiem, że za dnia wpływa do niego wystarczająca ilość promieni słonecznych. Bez światła nie ma szczęścia, zwłaszcza dla dziecka, które rozwija się w każdej sekundzie. Pamiętajmy o tym, próbując stworzyć naszym dzieciom „bezpieczne norki”. Zabawa w liska, który pod stertą koców kryje się przez wilkiem jest super, pod warunkiem, że lisek kiedy zapragnie, może wyjść z norki na polanę prześwietloną słońcem. I porysować.

Przepiękny pokój, wypełniony światłem - i o to chodzi!

Światło w pokoju dziecka to podstawa!

Źródła zdjęć: architecturaldigest.com, Pinterest

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl