Kategorie blog
Chmura tagów
Z dalekiej podróży... przywieź sobie wystrój 0
Z dalekiej podróży... przywieź sobie wystrój

Prawie każda z nas marzy o dalekich podróżach. Nie każda za to może sobie na nie pozwolić, i niekoniecznie chodzi o pieniądze. Często przed wyjazdem powstrzymuje nas brak czasu. Cudownie, jeśli mamy i czas, i pieniądze, aby udać się w daleką podróż. Możemy przywieźć z niej piękne przedmioty, którymi otoczone w swoim mieszkaniu będziemy mogły wspominać, jak zakrzyknęłyśmy: „Hej, przygodo!”, spakowałyśmy walizkę i tyle nas widzieli. Po powrocie zapewne i walizka, i głowa będą pękać w szwach od wnętrzarskich inspiracji.

Możemy też wcale nie wybrać się w podróż, a i tak skorzystać z całego wachlarza pomysłów i nawiązań, dostępnego tam, gdzie projektanci chcą dzielić się swoimi pomysłami i interpretacjami. Dzięki temu odświeżymy swoje wnętrze i przewietrzymy głowę, bo jak wiadomo, najważniejsze podróże odbywa się we własnej głowie.

Światło z Tajlandii

Motywy tajskie to przede wszystkim przestrzeń i światło – którego w Tajlandii, krainie marzeń dla osób, które kochają słońce i upały, jest pod dostatkiem. I właśnie dlatego urządzając pokój czy całe mieszkanie w stylu tajskim warto zadbać o jak najmniej sprzętów. Wiklina, drewno, ręcznie wytwarzane tkaniny w towarzystwie bujnej zieleni to motywy, które zabiorą nas hen, hen, nad ocean... Tu przydadzą się najprostsze przedmioty, wytworzone choćby z papieru. Możemy pokusić się o stworzenie ich samodzielnie. W stylowych sklepach znajdziemy też wersje zrobione specjalnie dla nas przez artystów i artystki.

wiklina, tkanina

Zainspiruj się - zasłona Bax od Inspiracji:

zasłona, zasłony

Różnorodność z Afryki

Motywy afrykańskie to jedne z najwdzięczniejszych, gdy przychodzi nam urządzić wnętrze o egzotycznym posmaku – bo drewniane rzeźby zwierzęcych poroży czy tkaniny w geometryczne wzory przenoszą nas w odległe krainy od razu – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Są to jednak również, wbrew pozorom, jedne z motywów najtrudniejszych do wykorzystania, ponieważ bardzo łatwo otrzeć się tutaj o niezamierzony kicz. Dlatego warto sięgnąć po inspiracje od tych, którzy znają się na rzeczy.

Afryka, tkaniny, wzory, etniczne, egzotyczne

Zainspiruj się - pomarańczowy miękki koc od Moca Design:

koc

Cisza z Grecji

Ach, ta biel i błękit! Czy jesteśmy w stanie zapewnić sobie to w naszym klimacie, gdzie szarości i brązy – skądinąd również piękne – królują przez większość roku? Jedną ze śmielszych wnętrzarskich propozycji jest fototapeta. Wzór, który wybierzemy, będzie nam towarzyszył przez przynajmniej jeden sezon, dlatego warto zastanowić się, czy pejzaż greckiego portu na pewno chwyta nas za serce? Jeśli tak, to nie ma co się wahać. Być może w długie jesienne wieczory to właśnie ten widok uratuje nas od smutku. Jeśli fototapeta z widokiem Grecji, to na pewno warto we wnętrzu zastosować również kilka innych greckich motywów, jak ozdobne wazy, niebieskie tkaniny, rośliny grubolistne.

tkanina, niebieski, botaniczne

Zainspiruj się - różowa poduszka ozdobna Luciano od Blyco:

poduszka, poduszki

Szaleństwo z Indii

Kto powiedział, że wyspa to albo na morzu, albo kuchenna? Łóżko także może być wyspą. Jeśli masz dosyć wnętrzarskich kompromisów i wystarczająco dużo miejsca w domu, zorganizuj sobie łoże jak na tarasie w Indiach. Może mieścić się we wnętrzu – wiadomo, polski klimat to nie to co gorące indyjskie noce. I gdy będziesz wieczorem zasuwać kotary czy moskitierę wokół swojego miękkiego królestwa, do snu pomyśl o następnej podróży. Czy to w rzeczywistości, czy tylko – a może aż! – w wyobraźni.

moskitiera, tkanina, narzuta

Zainspiruj się - pościel Pip Studio Shellebration Khaki:

posciel, egzotyczne motywy

Zdjęcie wnętrza tajskiego: Soopakorn Srisakul; źródła pozostałych zdjęć: Pinterest.  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl