Kategorie blog
Chmura tagów
Dokąd zaprosić znajomych na kawę i herbatę? Zaskocz ich! 0
Dokąd zaprosić znajomych na kawę i herbatę? Zaskocz ich!

Niekoniecznie musi być to stylowy balkon czy niezmiernie wygodny taras albo przepiękny ogródek, z którego nie chce się wychodzić. Oczywiście, takie miejsca też są świetne, aby spędzić w nich sobotni poranek czy czwartkowe popołudnie, a doskonale wiemy, że niejedna z nas nie wahałaby się, gdyby miała spędzić w nich wręcz sporą część życia. Jednak warto czasem odejść od standardowych wyobrażeń o tym, co jest przyjemne. Po co? Aby znaleźć nowe obszary przyjemności, do których będziemy chciały wracać!

Na werandzie

Urządzenie spotkania z przyjaciółką na werandzie to świetny pomysł zwłaszcza, gdy w ciepły letni dzień pada deszcz. Przyjemnie jest usiąść i patrzeć na zieleń za oknem, będąc jednocześnie szczelnie osłoniętymi przed wilgocią i choćby lekkim wiatrem. Uwaga! Kawę czy herbatę możemy wypić w takim miejscu również wtedy, gdy same nie dysponujemy werandą. Wiele starych budynków użyteczności publicznej może pochwalić się tym elementem architektonicznym i w wielu, wbrew może naszym obawom, można usiąść, wyciągnąć termos, piękne kubki przyszykowane specjalnie na tę okazję, i cieszyć się chwilą!

kawa, herbata, kubki, filiżanki

Do wnętrza w tym stylu będzie pasować ściereczka kuchenna Madeleine Floyd Cats marki Ulster Weavers:

kubek, kawa, herbata

Na ganku w deszczu

Podobna zasada dotyczy naszych marzeń o krzepiącej gorącej herbacie na ganku, choćby – a może zwłaszcza – w deszczowy dzień. Czyż taka herbata nie smakuje jeszcze lepiej po spacerze wśród zieleni? Jeśli mamy do dyspozycji ganek, usiądźmy na nim na poduszkach i zamieńmy kilka słów przy parującym napoju, podczas gdy drzewa parują od deszczu. A jeśli nie mamy do dyspozycji ganku, zaprośmy przyjaciółkę na spacer i znajdźmy go!

kawa, herbata, kubki, filiżanki

Na deszczowy spacer oprócz psa zabierz filiżankę! Filiżanka Hound Dog marki Ulster Weavers:

filiżanka, kawa, herbata

W kuchni

Są osoby, które uwielbiają ze znajomymi spotykać się w kuchni, są takie, które starają się tego unikać. Jeśli należysz do tych ostatnich, może czas to zmienić? Nic tak nie zachęca do wypicia filiżanki kawy czy herbaty jak ich zapach jeszcze przed zaparzeniem i jak widok powieszonych nad zlewem kubków, czekających na wypełnienie czymś gorącym, pysznym i z miejsca poprawiającym humor.

kawa, herbata, kubki, filiżanki

Do wnętrza w tym stylu pasować będzie kubek Arts&Crafts marki Ulster Weavers. Sprawdź nasze piękne kubki na www.moonlinen.pl:

kubek, kubki

Kuchnia to cudowne miejsce na spotkanie przy kawie czy herbacie. Należy do tych najbardziej oczywistych, i za to się ją chwali. Ale są też miejsca bardziej nieoczywiste; takie, o których nigdy nie pomyślelibyśmy jako o zachęcających okolicznościach dla wypicia aromatycznego napoju.

Na schodkach

Pierwszym z nich są schodki. Mogą to być schodki prowadzące do naszego domu – jeśli mamy szczęście mieszkać w tak malowniczych okolicznościach – ale niekoniecznie. Mogą to być też schodki w pobliskim parku, albo nawet te na skwerku, przy ławce, osłonięte drzewem od przejeżdżających samochodów, czy schody, po których wspinamy się czasami do lokalnej bliblioteki. Zasada jest prosta: ma być ładnie i jak najbliżej domu, aby chciało nam się wraz z przyjaciółką czy grupką znajomych ledwo zamkniemy za sobą drzwi od domu, znaleźć się w innym świecie, gdzie wszystko jest mozliwe, a my jesteśmy wyluzowani i weseli. Oczywiście obowiązkowo każdy z filiżanką w dłoni, a w tej filiżance przygotowany wcześniej przez nas w domu boski napój!

kawa, herbata, kubki, filiżanki

Zainspiruj się. Kubek Cats in Waiting Ulster Weavers:

kubek, kubki

W przedpokoju

Pomysł ze schodkami możemy też jak najbardziej wykorzystać we własnym domu – i znowu, jeśli mamy tam schody. A jak wiadomo różnie to bywa. Co jednak najprawdopodobniej ma w mieszkaniu większość z nas, to przedpokój. Pomysł wypicia tam wspólnej kawy czy herbaty sprawdza się zarówno, jeśli chcemy tymczasowo odizolować się od innych domowników, jak i gdy mamy do dyspozycji wszystkie pozostałe pomieszczenia. Bo wbrew pozorom nigdzie nie będzie tak magicznie jak w przedpokoju. Tak bywa w miejscach, które są „pomiędzy”. Wystarczy uwierzyć w ich czar.

kawa, herbata, kubki, filiżanki

Zainspiruj się: ocieplacz na dzbanek/ imbryk Liście marki Ulster Weavers:

ocieplacz, kawa, herbata, dzbanek, imbryk

 

We wnęce okiennej

Innym miejscem „pomiędzy” jest wnęka okienna. Jej dodatkowym plusem, jeśli mamy ochotę na to, by nasza kawka czy herbatka odbyła się w pełnym świetle, jest spore nasłonecznienie, które zapewnia okno. Warto urządzić sobie parapet trochę na wzór sofy – zaproszona tam przyjaciółka czy dwójka znajomych poczuje się naprawdę niezwykle, a aromatyczny napój będzie smakować jak nigdzie indziej.

kawa, herbata, kubki, filiżanki

 "To gdzie na kawę następnym razem?" "Zaskocz mnie! Byle nie w kawiarni, kawiarnie są nudne ;)"

 

 

Źródło zdjęć: Pinterest. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl